IndustriALL Küresel Sendikalar Uluslararası T.

IndustriALL Küresel Sendikalar Uluslararası T.

İndustrial Avrupa Sendikası’nın gerçekleştirdiği uluslararası toplantı ülkemizdeki sendikacıların da katılımı ile 20 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

İndustriall Küresel Sendikası Genel Sekreteri Valter Sanches, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan, İndustrial Avrupa Sendikası Genel Sekretei Luc Triangle, Teksif Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Genel Maden-İş Sendikası Başkanı Ahmet Demirci, Petrol -İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş,Selüloz-İş Sendikası Genel Başkanı Ergin Alşan, Deriteks Sendikası Genel Başkanı Musa Servi, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç ve sendikamız Türkiye Dok Gemi-İş Sendikası adına Genel Başkanımız Necip Nalbantoğlu toplantıya iştirak ettiler.

Türkiye’deki işçi sorunlarının ve güncel sorunlarının tartışıldığı toplantıda Genel Başkanımız Necip Nalbantoğlu’nun konuşmasının satır başlıkları şu şekilde olmuştur;

Bizim Türkiye olarak Avrupa’dan alacak ”Demokrasi ve İnsan Hakları ” dersine ihtiyacımız yoktur. Onlar önce kendi ülkelerindeki anti demokratik davranışlarını düzeltsinler sonra bize baksınlar.

Bize demokrasi dersini kim verecek? Daha dün Hollanda’da yaşananlar; Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanını kendi toprağımız olan konsolosluğa sokmayan ve bunu protesto eden Türk ve Hollanda vatandaşlarını köpeklere ısırtan mı? Sınırı sırtındaki çocuğu ile geçmeye çalışan göçmenlere çelme takarak yere düşüren gazeteci kimlikli faşist kameraman mı? Çok soğuk havada çadırlarında ısınmaya çalışanların üzerine büyük kayaları koyarak o insanların oradan gitmesini isteyenlerden mi? Bizim bu ve bunun gibi zihniyetlerden alacak hiçbir dersimiz yoktur.

Bizler 600 sene bu topraklarda ”hakkı,hukuku,demokrasiyi ve insan haklarını” en üst seviyede gözeten ve yaşayan her bireyin huzur içerisinde olmasını sağlamış bir ecdadın torunlarıyız.

Önce ülkemize hep birlikte sahip çıkalım, çünkü ülkemiz olmazsa; Güçlü Türkiye olmazsa ”İşimiz olmaz,çatımız olmaz,aşımız olmaz. Bizler Türkiye Dok Gemi-İş Sendikası olarak iş kolumuz olan tersanelerde yaşanan iş kazalarını şimdilerde %0’lara çekmeye çalışıyoruz.Bizim en büyük hedefimiz budur. Bunun yanında iş kolumuzda olan limanlar,ardiye ve antrapolarda teşkilatlanma hızımızı artırarak ülkemizde sendikalı çalışan sayısını en üst düzeye çekmeye çalışıyoruz.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*