Hakkımızda

İsmail ERBAŞ

Genel Başkan Yardımcısı
İdari ve Mali İşlerden Sorumlu

08.04.1962 İstanbul doğumlu aslen Rize – Güneysu’lu olan İsmail Erbaş, 5 çocuklu bir ailenin 2. çocuğu olup ilk ve ortaokul eğitimini Bandırma’da tamamladı.

Ortaokulu bitirdikten sonra, Lise tahsiline, Denizcilik Bankası T.A.O. bünyesinde yapılanarak, Türk Gemi İnşa Sektörüne kalifiye ve teknik eleman yetiştiren o günlerin en ciddi imkanlarına sahip , Gemi Yapı Teknik ve Meslek Lisesinde devam eden Erbaş 1980 tarihinde Gemi İnşa Bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinden hemen sonra mecburi hizmet ile 1980 tarihinde Haliç Tersanesi Müdürlüğü, Gemi İnşaa bölümünde mesleki hayatına başlayan İsmail Erbaş, 1982 tarihinde vatani vazifesini tamamlamak üzere TSK. Teslim oldu. Erbaş 1982-1984 yıllarında vatani görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında ifa ettikten sonra 1984 yılında Haliç Tersanesi Müdürlüğü bünyesindeki görevine geri döndü.

Sendikal hayata 1980 yılında üye olarak başlayan Erbaş, sırasıyla Kasımpaşa Şube delegesi, 1991-2004 yılları arasında yapılan şube seçimlerinde ise sırasıyla Şube Mali Sekreterliği ve sonrasında Şube Sekreterliği görevlerine seçildi.

2003 senesinde yapılan 35.Olağan Genel Merkez Kongresinde, Genel Merkez Yönetim Kurulu 1.Yedek Üyeliğine seçilen İsmail Erbaş profesyonel sendikacılık hayatına 20.Aralık.2004 tarihinde Yönetim Kurulunda boşalma olması sebebiyle Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine başladı.

02-03.Haziran.2008 tarihinde yapılan 36. Olağan Genel Merkez Kongresinde ise Eğitim ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine yeniden aday olan İsmail Erbaş yapılan seçimler neticesinde Türkiye Liman, Dok ve Gemi Sanayi İşçileri Sendikasının Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Bugün halihazırda Sendikamız Genel Başkan Yardımcılığı görevine başarı ile devam eden Erbaş bu kimliğinin yanı sıra çocuk yaşta başlayıp genç yaşta amatörlüğe sonrasında profesyonelliğe dönen 23 yıllık futbol hayatı ve 10 yıllık Profesyonel Futbol Antrenörlük hayatının yanısıra 2002-2009 yılları arasında Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yapmıştır.

Erbaş, Dok Gemi İş Sendikası tarihinin Profesyonel Sporcu kimliğine sahip ilk Genel Başkan Yardımcısı olarak da hafızalarda yer etmiştir.

İsmail Erbaş evli ve 3 Çocuk sahibi.