Hakkımızda

H. Necip NALBANTOĞLU

Genel Başkan

30 Temmuz 1963 Üsküdar – İstanbul doğumlu olan H.Necip NALBANTOĞLU, 2 çocuklu bir ailenin büyük çocuğu olup İlkokul eğitimini Çengelköy İlkokulunda tamamladı.

Eğitimine Beylerbeyi Ortaokulunda devam eden Nalbantoğlu daha sonraki yıllarda Çengelköy Spor Kulübünde futbol hayatına başladı.

Ortaokulu bitirdikten sonra, Lise tahsiline, dönemin en büyük kuruluşlarından biri olup Türk Denizcilik Sektörüne ciddi hizmetleri olan Denizcilik Bankası T.A.O. bünyesinde yapılanmış olan, Türk Gemi İnşa Sektörüne kalife ve teknik eleman yetiştiren o günlerin en geniş kapsam ve teknik imkanlarına sahip, Gemi Yapı Teknik Meslek Lisesinde devam eden Nalbantoğlu, Gemi İnşa Bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinden hemen sonra mecburi hizmet ile 01.Eylül.1980 tarihinde Haliç Tersanesi Müdürlüğü, Gemi İnşa bölümünde mesleki hayatına başlayan Nalbantoğlu 1983 tarihinde vatani vazifesini tamamlamak üzere TSK. Teslim oldu. Nalbantoğlu 1983-1984 yıllarında vatani görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında ifa ettikten sonra 1984 yılında Haliç Tersanesi Müdürlüğü bünyesindeki görevine geri döndü.

Sendikacılık hayatına 1980 yılında üye olarak başlayan Nalbantoğlu, çevresindeki delege arkadaşlarının teşvikiyle sırasıyla Şube delegesi, 1986 senesinde yapılan şube seçimlerinde Şube Sekreterliğine ve 6 ay sonrada Şube Başkanlığına seçildi.

04-05.Kasım.1989 Tarihinde yapılan 31.inci Genel Merkez Olağan Kongresinde ise Genel Merkez Yönetim Kurulu 1.yedek üyeliğinede seçilen H.Necip Nalbantoğlu, ilerleyen günlerde, emeklilik sebebiyle, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğinin boşalan Genel Eğitim Sekreterliği kadrosunda hizmet vermesi için 01.Şubat.1991 tarihinde göreve çağrıldı.

01. Şubat.1991 tarihinde Profesyonel Sendikacılık hayatına başlayan Nalbantoğlu, kendisinden önce uzun yıllar başarı ile Sendika Başkanlığı görevini ifa eden Sn.Nazım TUR beyefendinin vefatı neticesinde boşalan Genel Başkanlık Makamına, Yönetim Kurulunun ortak kararı ile getirildi.

02-03.Haziran.2008 tarihinde yapılan 36. Olağan Genel Merkez Kongresinde Genel Başkanlığa aday olan Nalbantoğlu oyların tamamını alarak Türkiye Liman, Dok ve Gemi Sanayi İşçileri Sendikasının 6.Genel Başkanı olarak bayrağı teslim aldı.

Bugün halihazırda Genel Başkanlık görevini başarılı Yönetim Kadrosu ve Şube Yönetimleri ile birlikte yerine getirmekte olan H.Necip Nalbantoğlu, Genel Başkanlığı itibari ile lideri bulunmuş olduğu Sendikanın uluslararası kapsamda ismini duyurmak ve gemi inşa sektöründe ülkemize imkan sağlamak amacıyla yurt dışı ve yurt içi eğitim çalışmalarına ağırlık vermiş olmakla birlikte Dok Gemi – İş Sendikası tarihindeki en genç ve Özel Sektörde en geniş kapsamlı örgütlenmeleri gerçekleştiren Genel Başkan olması ile de tanınmaktadır.

Sosyal yaşantısında ise deniz ve su altı sporları ile de yakinen ilgilenen H.Necip Nalbantoğlu evli ve 2 cocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.